SKANDAL në futbollin ARAB/ Ronaldo bën për spital kameramanin, i shkakton hematomë në kokë (Video)

18 Shtator 2023, 14:19Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Kalimi i shumë yjeve në kampionatin e Arabisë Saudite ka bërë që interesi të jetë shumë i lartë krahasuar me vite më parë.

Al Nassr vazhdon marshimin drejt kreut të Saudi League, që aktualisht mbahet nga Al Hilal.

Skuadra e Cristiano Ronaldo-s ka fituar 3-1 mbrëmjen e së shtunës në shtëpinë e Al Raed falë golave të portugezit, Mane dhe Tallisca-s.

CR7 ka provuar të shënojë golin e dytë personal në të gjitha mënyrat, kryesisht nga goditjet e dënimit dhe një nga këto është bërë virale në rrjetet sociale.

Një nga këto gjuajtje ka përfunduar në fytyrën e një kameramani, një tifoz i pozicionuar mbrapa portës drejt së cilës ka gjuajtur Ronaldo ka filmuar gjithçka.

Kameramani po ndiqte gjuajtjen e portugezit dhe në një moment të caktuar është goditur nga topi në fytyrë.

 

 

Video