"Ishte grindur me bashkëshortin", detaje nga vdekja e 55-vjeçares në Peqin: Gjithmonë uleshim bashkë, sot donte të ulej vetëm...

20 Tetor 2023, 10:40Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese

Detatje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Peqin-Elbasan, ku një grua 55-vjeçare ka gjetur vdekjen pasi është hedhur nga një furgon në lëvizje.

Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Papër, teksa viktima është identifikuar si Merushe Gjuzi. Mësohet se ajo udhëtonte se bashku me shoqen e saj drejt Elbasanit, kur në një moment ka hapur derën e furgonit dhe është hedhur duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Teksa është pyetur nga policia, gruaja e cila udhëtonte me viktimën ka deklaruar se Merushe Gjuzi dukej në gjendje jo të mirë psikologjike, pasi siç i kishte thënë shoqes, ishte grindur me bashkëshortin.

“Gjithmonë rrinim të ulura në vendin e parë të furgonit”- ka deklaruar shoqja e saj, por këtë mëngjes, Gjuzi deshi të ulej pas dhe u ul vetëm.
Policia ndërkohë vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

Video