Aksident me vdekje në Gjirokastër, makina del nga rruga

29 Janar 2023, 17:34Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese

Një aksident me vdekje është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Gjirokastër-Çajup.

Burime zyrtare bëjnë me dije se shtetasi F. M., 62 vjeç, banues në fshatin Erind, Gjirokastër, duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe ka dalë nga rruga.

Ai është transportuar për në spitalin e Gjirokastrës por fatkeqësisht ka ndërruar jetë si pasojë e dëmtimeve të marra.

Njgjarja ka ndodhur rreth orës 16:45, në vendin e quajtur “Erind". Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Video