VIDEO/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat!

16 Qershor 2024, 20:44Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ronald Koeman

Holanda fitoi ndaj Polonisë me rezultatin 2-1 gjatë Euro 2024, por një moment i trajnerit të ‘Tulipanëve, Ronald Koeman, po bën xhiron e medieve, pasi ai harroi se kishte dhjetëra kamera të drejtuara drejt tij gjatë lojës.

Ky i fundit është kapur teksa kruan hundët dhe më pas lëpin gishtat. Një gjest i neveritshëm, që nuk i ka shpëtuar “sy shqiponjave” në stadium dhe më pas videoja është bërë virale në rrjetet sociale.

Ky nuk është një gjest i panjohur, pasi Joachim Löë, ish-trajneri i kombëtares gjermane ka hyrë 'në histori', mes të tjerave edhe për episodin kur u pa teksa kruante hundën, apo prekte pjesët intime dhe më pas nuhaste dorën.

Video