VIDEO / Sportisti iranian i MMA-së shkelmon modelen për shkak të veshjes në ring, humbet me "KO" dhe mbytet në grushte nga tifozët

22 Prill 2024, 20:32Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Pamje nga momenti i ndeshjes MMA

Ndeshja e MMA-së për një sportist iranian ka përfunduar më së keqi, teksa po zhvillohej në Rusi.

Sportisti iranian Ali Heibati qëlloi me shkelm vajzën që u ngjit në ring me tabelë, siç mendohet, për shkak se ajo ishte e veshur në mënyrë provokative.

Pas gjestit të shëmtuar, Heibati e vazhdoi ndeshjen për të humbur me Knock-Out teknik nga sportisti armen.

Sikur të mos mjaftonte kaq, në përfundim të ndeshjes, sapo zbriti nga ringu, një grup i madh tifozësh i është sulur sportistit iranian duke e sulmuar rëndë.

Video