Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Jamarbër Malltezit për masën e sigurisë, arrest në shtëpi

24 Maj 2024, 09:19Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Jamarbër Malltezi

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e Jamarbër Malltezit për masën e sigurisë “arrest në shtëpi”, vendosur nga gjyqtarja e Apelit të Posaçëm Iliriana Olldashi më 21 nëntor të vitit 2023.

Malltezi u arrestua dhe u la në masën e sigurisë “arrest në shtëpi” nga gjyqtarja e shkallës së parë Irena Gjoka në muajin tetor, lidhur me hetimet për privatizimin e ish klubit sportiv “Partizani”.

Kërkesa e Malltezit për shuarje të masës së sigurisë është rrëzuar jo vetëm nga Gjykata e Lartë, por më herët dhe nga Apeli i Posaçëm dhe nga GJKKO.

Video