Qëllohet me armë zjarri këngëtari francez që fitoi 'The Voice'

23 Prill 2024, 10:31Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Kendji Girac 

Këngëtari francez Kendji Girac u qëllua me armë dhe u plagos mbrëmjen e djeshme në Biscarrosse, në jugperëndim të Francës.

Sipas mediave të huaja gjendja e tij ishte serioze, por tani raportohet se 27-vjeçari është jashtë rrezikut për jetën.

Këngëtari nomad me origjinë cigane, fitoi sezonin e tretë të edicionit francez të talent show-t “The Voice-La plus belle voix” në vitin 2014.

Video