Luizi Ejlli i vetëm në Amerikë, Kiara dhe Mozzik nuk lejohen të shkojnë në koncert!

6 Qershor 2023, 12:47Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Artisti i njohur Mozzik nuk do të marrë pjesë në koncertet e njoftuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të performojë edhe këngëtari Luiz Ejlli.

Me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, Mozzik ka bërë me dije se shkak për këtë vendim është bërë fakti se nuk ka mundur të pajiset me vizë për të udhëtuar drejt SHBA-ve.

“Njoftoj gjithë fansat që jetojnë në Amerikë, që unë nuk do jem prezent në asnjërin koncert që janë paraparë. Arsyeja është që nuk patëm fatin dhe kohën të pajisemi me vizë pune ashtu si thonë rregullat amerikane”, shkruan ai.

Luizi Ejlli i vetëm në Amerikë, Kiara dhe Mozzik nuk lejohen

Më herët faqja që organizon turin e artistëve në SHBA, hoqi edhe emrin e Kiarës nga lista e të ftuarve specialë. Fansat kanë aluduar se edhe moderatores i është refuzuar viza.

Video