SPAK zbarkon në resortin e Samir Manes në Palasë për vilën e Arben Ahmetajt

23 Mars 2023, 17:55Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Samir Mane dhe Arben Ahmetaj

SPAK-u nuk bën shaka. Këtë po e dëshmon dita-ditës me veprimet hetimore shumë profesionale që kryen, pa bujë, pa zhurmë dhe me shumë kembëngulje.

Perpara disa ditës prokurorët që po hetojnë dosjen me akuzat për ish zëvendëskryeministrin Arben Ahmetaj kanë mbërritur edhe në Palasë, konkretisht në Green Coast Resort për të parë konkretisht edhe vilat e regjistruara në emër të tij apo të personave të lidhur me të si ish bashkëshortja apo bashkëjetuesja aktuale.

Më konkretisht në verifikim nga SPAK është vënë vila numër 73 në kompleksin Green Coast në Palasë në emrin e Albina Mançës, bashkëshortes së Arben Ahmetajt

Nga punonjësit e kompanisë ndërtuese të resortit në fjalë bëhet e ditur se shumë prej tyre, veçanërisht prej drejtuesve te punimeve dhe administratorëve të Green Coast Resort janë marrë në pyetje nga prokurorët e SPAK-ut ne një nga vilat në pronësi të Arben Ahmetajt dhe janë ineresuar mbi kontratat, pagesat e kryera dhe se si janë kryer ato.

Ata kanë pyetur nëse ka të tjera prona në emër të Arben Ahmetajt apo të personave të lidhur me të, por kanë pyetur edhe nëse kanë vila në pronësi aty politikanë të tjerë si Taulant Balla, Damian Gjiknuri, Ilir Meta, Blendi Klosi, Oerd Bylykbashi etj./Alfapress.al

Video