Shpërthen në flakë autobusi i linjës Elbasan-Tiranë

6 Dhjetor 2023, 18:29Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto nga vendngjarja

Autobusi i linjës Elbasan-Tiranë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në afërsi të rrethrrotullimit në hyrje të qytetit të Elbasanit.

Për fat të mirë, pasagjerët kanë mundur të zbresin nga autobusi në momentin që ka marrë flakë, duke shpëtuar pa lëndime.

Forcat e zjarrfikëses kanë mbërritur tashmë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa shaku i zjarrit është i paqartë.

Video