Ministrja Belinda Balluku paraqitet në SPAK

15 Maj 2024, 16:30Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ministrja Belinda Balluku

Zv.kryemininistrja dhe njëkohësisht ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku është paraqitur në SPAK.

Balluku është thirrur në SPAK nga prokurori Dritan Prençi, ndërsa aktualisht po merret në pyetje nga një oficer i Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Mësohet se Balluku është thirrur në SPAK për të dhënë sqarime lidhur me inceneratorët, si person që ka dijeni.

Video