Dyshohet se i shpërtheu bombola e oksigjenit gjatë zhytjes, humb jetën një polumbar në Sarandë

24 Qershor 2024, 22:55Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës mbrëmjen e sotme. Bëhet e ditur se një polumbar, që ende nuk është identifikuar, i ka shpërthyer bombola e oksigjenit gjatë zhytjes dhe për pasojë ka humbur edhe jetën.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Portit Detar të qytetit.

Zhytësi u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e Sarandës, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve.

Mësohet se ai ishte pjesë e ekuipazhit të një anijeje të huaj, të ankoruar në Radë, në Portin e Sarandës.

Polumbari, bashkë një person tjerë kishin dalë me gomone, rreth 100 metra nga porti. Si pasojë e shpërthimit mbeti i plagosur personi tjetër që ndodhej në gomone.

Video