FORMACIONI ZYRTAR: Pesë ndryshime nga Silvinjo për ndeshjen me Ishujt Faroe

20 Nëntor 2023, 19:24Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Shqipëri - Ishujt Faroe do të luhet sot më 20:45 në "Air Albania", ndeshja e fundit kualifikuese e kuqezinjve për Euro 2024 në Grupin E.

Formacioni zyrtar: Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Mitaj, Asllani, Bare, Uzuni, Bajrami, Asani, Daku

Ajo që bie në sy është zëvendësimi i Berishës me Strakoshën, si dhe aktivizimi i Dakut, Uzunit dhe Bares nga minuta e parë.

Shqipëria mban vendin e parë të grupit E me 14 pikë, dhe një fitore do e çonte në 17 pikë. Por gjithsesi, edhe një barazim me Ishujt Faroe, do të bënte që kuqezinjtë të ruajnë vendin e parë në grup.

Video