Anulohet për arsye sigurie miqësorja Bosnje-Izrael

22 Mars 2024, 21:28Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Miqësorja mes Bosnjës dhe Izraelit, e planifikuar të luhet më 26 mars, është anuluar, ka njoftuar Federata e Futbollit të Bosnjës.

Ndeshja ishte planifikuar të luhej në Sarajevë, por është anuluar për “arsye sigurie”.

Bosnja dhe Izraeli u mposhtën në gjysmëfinalet e kualifikimit për “Euro 2024”, nga Ukraina përkatësisht Islanda.

Ndeshja është anuluar me rekomandim të UEFA-s.

Video