Gafa/ Belind Këlliçi si Basha, me mendjen te gjumi…thotë ‘mirëmbrëma’ në mes të drekës

12 Prill 2023, 14:46Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Njësoj si ish shefi i tij Lulzim Basha, kur ishte drejtor në Bashkinë e Tiranës në 4 vitet e gjumit, kandidati i çiftit Meta-Berisha, Belind Këlliçi, ka bërë një gafë në një takim elecktoral, duke iu drejtuar “Mirëmbrëma” të pranishmëve në një event që po jepej në drekë.

Dy gjëra ka pas kësaj gafe: Ose Belindi e ka mendjen te gjumi, njësoj si Basha, ose takimin e kishte regjistruar dje në mbrëmje dhe kasetën e kuruar e ka transmetuar live sot në drekë për televizionet, duke mashtruar kështu qytetarët.

Për më tepër ndiqni videon:Video