'Propagandë si Shukriu apo Safeti', Berisha replikon me Manjën: Je kriminel elektoral!

21 Shtator 2023, 13:16Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Sali Berisha/ Ulsi Manja

Ish-kryeministri Sali Berisha, Sali Berisha replikoi në sallën e Kuvendit me deputetin socialist Ulsi Manja, pasi ky i fundit u shpreh i sigurtë se zgjedhjet e të dielës në bashkinë e Kukësit mund t’i fitojë kandidati socialist.

Ndërsa Manja deklaroi se kuksianët e kanë ndarë mendjen se si do të votojnë, Berisha mori fjalën nga vendi, nga ku dhe akuzoi Manjën si “një kriminel të mirëfilltë elektoral.”

“Ai është një kriminel i mirëfilltë zgjedhor, ai është një kriminel i damkosur elektoral.

Ngrihet këtu dhe bën propagandë elektorale njëlloj sikur ishte Shukriu apo Safeti.

Por ai ka dosjen e vet!”, tha Berisha.

Video