VIDEO/ “O mafioz…”, ish-Kryeministri sllovak dhe ish-ministri i Brendshëm përleshen me grushte!

14 Shtator 2023, 12:33Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Igor Matovic/ Robert Kalinak

Ish-kryeministri sllovak, Igor Matovic dhe ish-ministri i Brendshëm Robert Kalinak janë përleshur me grushte teksa ky i fundit ndodhej brenda në makinë.

Incidenti ndodhi gjatë fushatës elektorale, pak para zgjedhjeve që do të mbahen më 30 shtator, Kalinak shkoi te makina dhe trokiti në xhamin e shoferit.

Më pas Matovic hapi derën dhe Kalinak u përkul dhe u përpoq t’i rrëmbejë mikrofonin, ndërsa Matovic u përpoq ta largonte dhe e shau duke e quajtur mafioz.


Matoviç goditi Kalinak ndërsa një tjetër anëtar i SMER-SSD grushtoi Matoviçin përpara se policia të ndërhynte për të ndarë të dy palët.

Video