FOTO/ Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e tre agresorëve që vrau policia e Kosovës

27 Shtator 2023, 10:07Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Tre terroristët serbë që u vrarë në Banjskë të Zveçanit janë nderuar ditën e martë në Mitrovicën e Veriut, që është territor i Kosovës.

Qytetatërt serb vendosën fotografi të tyre dhe i nderuan me trëndafila të bardhë e duke ndezur qirinj.

Mes personave të pranishmëve ishin dhe krerët e Listës Serbe, Goran Rakiç e Igor Simiç.

Goran Rakiç shihet duke u përkulur dhe ka puthur fotografinë e një prej terroristëve të vrarë të dielën në Banjskë.

FOTO/ Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e tre agresorëve

Vrasja e tyre erdhi pas agresorët serbë sulmuan policinë e Kosovës, duke vrarë rreshterin Afrim Bunjaku dhe duke plagosur një tjetër.

Video