Zbulohet bileta Shqipëri-Amerikë e viteve '34, ja sa kushtonte

5 Korrik 2023, 09:49Histori SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Bileta Shqipëri-Amerikë

Moderatori dhe gazetari Blendi Fevziu ka publikuar një foto të një bilete 'United States Lines' të viteve '34, për udhëtimet me vapor nga Shqipëria në Amerikë. 

Nisjet bëheshin me vapor nga Durrësi, Vlora dhe Sarnda dhe bileta kushtonte 10 dollarë. Për informacione agjensitë gjendeshin në Korçë, Ersekë, Përmet, Gjirokastër dhe Berat.

Zbulohet bileta Shqipëri-Amerikë e viteve '34, ja sa kushtonte

Video