PAMJE TË RËNDA/ 41-vjeçari qëllohet 27 herë me thikë në një lokal Bllok (Video)

24 Janar 2023, 11:29Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Personi në foto është Eder Dorzi, banues në 'Ali Dem' përsoni i cili është plagosur 27 herë me thikë nga dy persona, brenda një lokali të njohur në Bllok. 

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 të drekës të së shtunës, ku 41-vjeçari E.Dorzi është qëlluar disa herë me thikë. 41-vjeçari ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje kritike dhe sipas familjarëve ka 27 plagë në trup të shkaktuara nga goditjet me thikë dhe rrezikon që të paralizohet, pasi nuk i lëviz dot këmbët dhe duart.

Familjarët kanë bërë kallëzim në komisariatin 2 të policisë, janë dhënë deklaratat në polici. Sipas të plagosurit dy persona i janë afruar në tavolinë si miq dhe më pas e kanë qëlluar me thikë. Ende nuk dihen shkaqet e konfliktit dhe 41 vjeçari deklaron se nuk ka konflikt me njeri. 

Video e marrë nga BW:

Video