Dorëhiqet drejtori i Tatimeve, Ceno Klosi

4 Qershor 2024, 14:56Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ceno Klosi

Dorëhiqet kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, Ceno Klosi.

Mësohet se dorëheqja është dorëzuar gjatë paradites së sotme.

Brurime për VoxNews thanë se Klosi do emërohet zv.ministër në dikasterin e Belinda Ballukut në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë gjatë ditëve në vijim.

Klosi largohet në një moment kur ndaj tatimeve ka mjaft akuza për mënyrën se si po zbatohet ligji për Tatimin mbi të Ardhurat për profesionet e lira.

©CopyrightVoxNews

Ky artikull është ekskluziv i VoxNews, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar VoxNews dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

Video