FOTO/ U rrah nga edukatoret në Fushë Kosovë, publikohen pamjet nga dhuna e ushtruar mbi 3-vjeçarin

19 Shtator 2023, 15:53Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Familjarët e 3-vjeçarit, i cili u dhunua nga edukatoret e një çerdheje në Fushë Kosovë kanë publikuar fotografitë, ku duken shenjat e dhunës së ushtruar mbi djalin.

Fatos Geci në rrjetin social Facebook, ka nxjerrë një video që sipas tij edukatoret e kanë “rrahur brutalisht” nipin e tij 3 vjeçar.

‘’Kjo janë 3 IDIOTET që e rrahën nipin tim 3 vjeçar, te cilat do të arrestohen sa me shpejtë që te jete e mundur…’’, ka shkruar ai.

Kujtojmë se video është bërë publike nga familjari, Fatos Geci, ndërsa Policia e Kosovës ka marrë në pyetje tri edukatoret të  cilat dyshohen se kanë ushtruar dhunë ndaj të miturit.

Pas pamjeve të rënda të publikuara nga familjari i djalit 3-vjeçar, Policia e Kosovës ka marrë në pyetje prindërit e të miturit dhe tre edukatorët, të cilat akuzohen për dhunë.

Video