Detaje nga grabitja në Kamëz, autorët me “BMW X6” rrëmbyen 1 kg bizhuteri ari

28 Nëntor 2023, 20:50Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto nga vendi i grabitjes

Bizhuteri me peshë rreth 1 kilogram është sasia e grabitur nga një argjendari në Kamëz.

Tre personat e armatosur dhe të maskuar nën kërcënimin e automatikut grabitën argjendari “Marsi” mbrëmjen e sotme në Kamëz dhe u larguan në drejtim të Lankasit.

Dyshohet se ata kishin ardhur nga Fushë-Kruja me një makinë relativisht të shtrentjë, model “BMW X6”, ngjyrë e bardhë.

Sipas shitëses, të paktën një nga grabitësit kishte dialekt jugor. Ata i drejtuan automatikun dhe rrëmbyen bizhuteritë që ndodheshin në banak.

Sakaq, rezulton se targat që i ishin vendosur BMW-së, janë kopjuar pasi i përkasin një makine tip “Hyundai”.

Detaje nga grabitja në Kamëz, autorët me “BMW X6”
Makina e autorëve

Video