Arrestohet kryekomisari në Korçë, dyshohet për përfshirje në trafik droge (EMRI)

30 Nëntor 2023, 18:51Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese

Një efektiv i Policisë së Shtetit në Korçë është arrestuar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, pasi dyshohet se është i përfshirë në trafikun e drogës.

Lajmin e bën me dije ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i cili përgëzon AMP-në për ndalimin e kryekomisarit me detyrë Shefi i Sektorit te Sherbimeve te Kufirit ne Drejtorine Vendore te Kufirit dhe Migracionit Korçë. Mësohet se emri i tij është Stilian Pasho.

Reagimi i Ballës:

Kur unë mora detyrën u shpreha se një rrënjë kanabisi nuk ka shans të rritet, pa një polic që paguhet për të mos e parë apo se një parcelë kanabisi nuk ka një mundësi të vetme të korret, pa një shef komisariati që paguhet nga trafikantët për të mos e shkulur. Sapo është ndaluar nga Agjencia e Mbikqyrjes Policore një Kryekomisar, me detyrë Shefi i Sektorit te Sherbimeve te Kufirit ne Drejtorine Vendore te Kufirit dhe Migracionit Korçë, i dyshuar për pëfshirje në “Trafikim të narkotikëve”.

Përgëzoj Agjensinë e Mbikqyrjes Policore për dokumentimin e plotë në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës Parë të Juridiksionit Përgjithshëm Korçë.

Shpreh besimin se drejtimi i ri AMP dhe forcimi i bashkëpunimit me agjencive e tjera ligjzbatuese si SHISH, Prokuroria e Përgjithshme dhe SPAK do ta intensifikojnë procesin e vetë-pastrimit të Policisë së Shtetit.

Përgëzime dhe vetëm përpara!

Video