“20 mijë euro shpërblim”, policia thirrje qytetarëve: Na tregoni ku ndodhet Klered Bozhanaj!

21 Shtator 2023, 14:31Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Klered Bozhanaj

Gjatë natës së mbrëmshme dhe ditës së sotme, forcat e policisë kanë vijuar kërkimin intensiv për kapjen e autorit të ngjarjes së ndodhur në rrugën “Hysen Xhura”, 42-vjeçarit Klered Bozhanaj, i cili tentoi të vriste me armë zjarri punonjësin e policisë.

Shërbimet e Policisë kanë kontrolluar dhjetëra banesa në qytetet Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë dhe do të vijojnë kontrollet intesive, deri në kapjen e tij.   

DVP Tiranë falënderon qytetarët, për informacionet e dhëna deri tani, të cilat janë duke u verifikuar nga Policia. Policia kërkon vijimin e bashkëpunimit, duke ftuar qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 20 000 euro, për çdo informacion të vlefshëm, që do të çojë në kapjen e tij.  

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë vendos në dispozicion të qytetarëve, numrin e telefonit 0694111546, duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi.

Video