Skandali SEK*UAL në zyrën e GJICIT/ Alma K. mbetet në shtëpi, gjykata nuk ia zbut dënimin!

13 Shtator 2023, 10:41Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Alma Kaçi

Nuk plotësohet kërkesa e Alma Kaçit, gruas së përfshirë në skandalin seksual me ish-kryebashkiakun e Kukësit.

Gjykata e Posaçme ka refuzuar kërkesën për masë më të butë sigurie ndaj Kaçit.

40-vjeçarja kërkoi ndryshim mase nga  “arrest shtëpie” në detyrim paraqitjeje, por kërkesa e saj u refuzua nga gjyqtarja Flora Haradinaj.

Ajo po hetohet nga SPAK për akuzën e korrupsionit aktiv ndërsa kërkoi hetim në gjendje të lirë. Kujtojmë se Alma Kaçi dhe Safet Gjici u arrestuan më 24 qershor pasi akuzohen për korrupsion.

Në një video të publikuar në media, Alma Kaçi dhe Safet Gjici kryejnë marrëdhënie brenda zyrës së Kryetarit të Bashkisë Kukës, e më pas flasin për favorizim në një tender për sterizilimin e qenve.

Video