VIDEO / Kjo është pritja e “çmendur” e portierit në minutën e 94 që e çoi Turqinë në çerekfinale

2 Korrik 2024, 23:30Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Portieri turk Mert Gunok

Turqia arriti të mposhtë Austrinë në një ndeshje të fortë plot emocione dhe raste të shumta që u mbyll me rezultatin 1-2.

Sigurisht që turqit sot gëzohen me Demiral, sulmuesin turk që i dhuroi dy gola kombëtares.

Por meritë për kalimin e Turqisë në çerekfinale, padyshim që ka portieri Mert Gunok.

Ai e shpëtoi portën turke në minutën e 94 të ndeshjes, me një pritje spektakolare që i hoqi Austrisë mundësinë të shkonte në pjesë shtesë.

Video