EURO 2024 / Këto janë katër super-ndeshjet që na presin në çerekfinale

2 Korrik 2024, 22:54Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Euro 2024

Ka përfunduar me fitoren e Turqisë ndaj Austrisë (1-2) faza e të 16-ave e Kampionatit Evropian, teksa tetë ekipe tashmë do të përballen në çerekfinale.

Surprizat janë të pakta, kombëtaret e mëdha, ndonëse në disa raste me vështirësi, kanë arritur të sigurojnë kalimin.

Tashmë janë katër ndeshje tepër të forta që do të luhen të premte dhe të shtunë.

Përballjet e çerekfinales:

Spanjë - Gjermani (E premte, 18:00)

Portugali - Francë (E premte, 21:00)

Angli - Zvicër (E shtunë, 18:00)

Holandë - Turqi (E shtunë, 21:00)

EURO 2024 / Këto janë katër super-ndeshjet që na presin
Përballjet e çerekfinales së Euro 2024

Video