Tre të vrarë pas të shtënave me armë nga një 21 vjeçar

24 Janar 2023, 23:28Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Autori i dyshuar

Tre persona u konfirmuan të vdekur pas të shtënave me armë në shtetin jugor të Uashingtonit herët në mëngjes të martën, thanë autoritetet. Personi i armatosur, të cilin autoritetet më vonë e identifikuan si 21-vjeçarin Jarid Haddock, vodhi një makinë dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

Oficerët fillimisht iu përgjigjën një telefonate që raportoi se një burrë po qëllonte në një dyqan, tha shefi i policisë Yakima, Matthew Murray në një konferencë shtypi në vendngjarje.

Tre persona u gjetën të vdekur kur oficerët mbërritën, më pas i armatosuri kaloi rrugën për në një dyqan tjetër dhe qëlloi një person të katërt brenda makinës së tyre. Autoritetet besojnë se i dyshuari ka ikur duke drejtuar një Chrysler 200 ngjyrë gri ose argjendi.

Shefi i policisë paralajmëroi publikun që të jetë i vetëdijshëm për një kërcënim të mundshëm të vazhdueshëm ndaj komunitetit pasi vendndodhja e të armatosurit mbeti në arrati.

“Ky është një person i rrezikshëm. Është i rastësishëm, kështu që ekziston një rrezik për komunitetin,” tha Murray. “Ne nuk kemi një motiv, nuk e dimë pse. Kështu që ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të gjetur dhe kapur atë person dhe për ta mbajtur publikun të informuar.”

Video