Moldavia kërkon me ngulm golin, por Berisha është i pathyeshëm! Në fushë hyn Mirlind Daku

17 Nëntor 2023, 19:22Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Etrit Berisha

Është minuta e 60' e ndeshjes, dhe Shqipëria vijon të kryesojë me rezultatin 0-1.

Pjesa e dytë është e tensionuar, teksa futbollistët moldavë po ushtrojnë gjithnjë e më tepër presion duke kërkuar golin.

Megjithatë, Etrit Berisha mbetet i pathyeshëm. Gardiani i kuqezinjve ka realizuar disa pritje të shkëlqyera.

Shqipëria pretendoi një penallti të dytë, pasi mbrojtësi moldav preku topin me dorë brenda zonës.

Sakaq, ka dalë nga loja autori i golit, Sokol Cikalleshi, Mirlind Daku në vend të tij.

Video