Kush e fiton "Big Brother" në sondazhin Voxnews.al? Ja kë kanë zgjedhur lexuesit mes 5 finalistëve

23 Maj 2024, 18:33Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Pesë finalistët e Big Brother Vip 3

Edhe dy ditë na ndajnë nga finalja e madhe e Big Brother Vip 3, ku pas gati 4 muajsh të gjatë plot lojë, emocione të bukura por edhe debate, do të mësojmë finalistin e këtij edicioni.

Prej pak ditësh, mijëra lexues të Voxnews.al kanë patur mundësinë të votojnë të preferuarin e tyre në disa sondazhe të hapura në rrjetet sociale dhe faqen e ueb-it.

Ajo që bie në sy, nga dy sondazhet e realizuara në faqet e Voxnews.al në Facebook (këtu dhe këtu) është mbështetja e madhe për Meriton Mjekiqin. Jo më kot artisti nga Kosova ka mbërritur deri në finale, madje tashmë shihet si një prej fituesve potencialë.

Kush e fiton "Big Brother" në sondazhin Voxnews.al? Ja kë

Sondazhi në Facebook

Mbështetja për Julin dhe Romeon është gjithashtu e madhe, të renditur përkatësisht i dyti dhe i treti. Rezultatet e ngushta nxjerrin në pah se gara për fituesin në “prime”-n e të shtunës vërtet ka për të qenë e fortë.

Kush e fiton "Big Brother" në sondazhin Voxnews.al? Ja kë
Sondazhi në Facebook

Në total në Facebook kanë votuar 6500 lexues, ndërsa renditja e vota të kombinuara është si më poshtë:

Meritoni - 2699 vota

Juli - 1624 vota

Romeo - 1229 vota

Egla - 650 vota

Heidi - 331 vota

Megjithatë, në sondazhin e Voxnews.al të realizuar në Youtube, mesa duket falë një audience më të ndryshme, ka edhe një rezultat të përmbysur. Aty rezulton fitues Romeo.

Kush e fiton "Big Brother" në sondazhin Voxnews.al? Ja kë
Sondazhi i Youtube për BBV3

Ndërsa sondazhi në faqen e ueb-it në voxnews.al vijon të mbetet i hapur, ku aktualisht kryeson Julian Deda, dhe mund të votoni të preferuarin tuaj.

Video