Ekskluzive/ ‘Albawings’ mban 40 minuta pasagjerët në ajër: Stop video në media!

18 Prill 2023, 16:44Investigim SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Fotomontazh nga VoxNews.al

Ishte parashikuar që avioni i kompanisë së fluturimeve 'Albawings' në linjën Verona-Rinas të mbërrinte në aeroport në orën 16:00, por nuk mundi te ralizonte në kohë manovrën e uljes, ndërsa u nis në orën 14:40 nga aeroporto italian i Veronës.

Fillimisht avioni tentoi të ulej në orën 16:00Rinas por sapo preku pistën vetëm pak metra u ngrit menjëherë sepse nuk ishte e sigurtë zbritja e avionit.

Për 20 minuta asnjëra nga stjuardesat nuk dha asnjë informacion për udhëtarët, por me pas në bokse kapiteni e argumentoi se nuk ulën dot pasi era ishte e fortë.

Video eksluzive për VoxNews:


Pasagjerët raportuan për VoxNews se kjo duket se është vetëm një justifikim pasi siç thonë pasagjerët e pranishëm nuk dukej aspak erë vetem pak reshje shiu.

Video eksluzive për VoxNews:


Pas 40 minutash qëndrim në ajër avioni tenton sërish të ulet në orën 16.40, kësaj herë me veshtirësi por arrin të ulet.

Stjuardesat e pranishme në udhëtim këshilluan në fund pas uljes pasgjerët që bën vidio që mos të publikojnë materialet në mediat online, pasi sipas tyre kjo nuk ishte e qëllimshme por ulja e parë dështoi për shkak të erës.

©Copyright Vox News

Ky artikull është ekskluziv i Vox News, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Vox News dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

Video